LIVE NOW
  • Matt Sugar R Guest Mix (R)

On Air

  • Matt Sugar R Guest Mix (R)
101.4 FM · DAB+

Schedule

Tuesday:19
  • Wildblood & Queenie (R)

    0:00 - 3:00

  • Matt Sugar R Guest Mix (R)

    3:00 - 4:00

  • Attic (R)

    4:00 - 6:00

  • Sounds Of Eighty Six (R)

    6:00 - 8:00

  • Babylon Fox

    8:00 - 10:00

  • Chris Cracknell

    10:00 - 12:00

  • VERSION w/ Jim Lister ft. Vels Trio (R)

    12:00 - 14:00

  • Jo Dressler

    14:00 - 16:00

  • Robert Howley

    16:00 - 18:00

  • Steppers w/ Edseven + Steve Spacek (R)

    18:00 - 20:00

  • Paradise Social (R)

    20:00 - 22:00

  • Felix Delano (R)

    22:00 - 0:00

Wednesday:20
  • Sophie Lloyd

    12:00 - 14:00

  • Boogie Boulevard w/ DJ Emma

    14:00 - 16:00

  • Our Starry Universe (Brooklyn)

    17:00 - 19:00

  • Jazzology

    19:00 - 21:00

  • Carte Blanche w/ Dj Dez + Phat Kat

    21:00 - 23:00

  • Aæe & Bandi

    23:00 - 0:00

Thursday:21
  • Aæe & Bandi

    0:00 - 1:00

  • Justin Rushmore - Positive Vibrations

    10:00 - 12:00

  • Leggy Reggae

    15:00 - 17:00

  • Balearic Assassins Of Love

    17:00 - 20:00

  • The Playground

    20:00 - 22:00

  • Process

    22:00 - 0:00

Friday:22
  • Fruitful Radio

    10:00 - 12:00

  • Chris Coco - Melodica

    12:00 - 13:00

  • Rockit Soul

    13:00 - 16:00

  • Family Funktunes

    18:00 - 20:00

  • The Brink Collective

    20:00 - 22:00

  • Venum Sound D&B Sessions

    22:00 - 0:00

Saturday:23
  • Nick Subtle - Cereal Killers

    10:00 - 12:00

  • Musical Dojo Records

    12:00 - 14:00

  • In The Garden w/ Amuleto Manuela + Anna Leevia

    14:00 - 16:00

  • Soul Casserole

    16:00 - 18:00

  • Atlantic Waves

    18:00 - 20:00

Sunday:24
  • Spikey Kingston

    0:00 - 2:00

  • Ben Mynott: Fluidnation

    8:00 - 10:00

  • Sonic Sunday School—Soulful Music of the Black Atlantic with DJ Lynnée Denise

    10:00 - 12:00

  • Niceness

    12:00 - 14:00

  • What's Wrong With Groovin'

    14:00 - 16:00

  • Viva Soul

    16:00 - 18:00

  • Tru-Thoughts: Unfold w/ Robert Luis.

    18:00 - 20:00

  • Daz-I-Kue's Global Fam Groove Show

    20:00 - 22:00

  • Aroe - Unsound Experiments

    22:00 - 0:00

Monday:25
  • Anya Lux

    10:00 - 12:00

  • GiwHa

    12:00 - 14:00

  • Katie Barber

    14:00 - 16:00

  • Rosie Turton

    16:00 - 18:00

  • Underlying Oddities

    18:00 - 20:00

  • Balearic Ultras

    20:00 - 22:00

  • Wine Tasting w/ Bacchus

    22:00 - 0:00

Patterns January 2019
Loopmasters
Mr Bongo
Rarekind
Gak